Kamera kopułowa 4w1 BCS-EA45VR4(H2) 5Mpx, 1/2.5” CMOS, DWDR, BCS
146,00 zł
1 w magazynie
Opis
Obraz wysokiej jakościŚwiatłoczuła matryca oraz wysokiej jakości przetwornik w połączeniu z zaawansowaną optyką dostarczają obraz o wysokiej jakości oraz doskonałej ostrości. Urządzenie rejestruje w rozdzielczości 5Mpx, dzięki czemu posiada znaczną przewagę nad typowymi modelami FullHD. Gwarantuje, że nawet najmniejszy szczegół zostanie uchwycony na materiale filmowym.
|
![]() |
Detekcja ruchuBCS-EA45VR4(H2) posiada wbudowany algorytm wykrywania ruchu w obrazie. Dodatkowo umożliwia wysyłanie powiadomień na telefon lub komputer. Ponadto możesz dowolnie ustawić obszar, który Cię interesuje, tak aby na przykład: otrzymywać powiadomienia tylko o ruchu z bramy wjazdowej. Kamery oprócz nagrywania 24/7 mogą również nagrywać tylko fragmenty po wykryciu ruchu, co przełoży się na obniżenie zużycia dysku twardego. |
![]() |
Zawartość produktu:
W pudełku poza kamerą znajdują się również użyteczne instrukcje oraz akcesoria montażowe przyspieszające cały proces montowania kamery.
W skład pudełka wchodzą:
- 1x kopułowa kamera 5Mpx – BCS-EA45VR4(H2)
- Dokumentacja – Instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, regulacje
- Szablon – Niewielkiej wielkości szablon z otworami montażowymi kamery
- Wkręty i kołki montażowe – Wszystko czego potrzebujesz do zamontowania kamery
- Zestaw wodoodporny – Komplet akcesoriów do zabezpieczenia złącz kamery przed wilgocią
Produkty BCS to urządzenia stawiające na łatwość obsługi, dosłownie każdy poradzi sobie z ich montażem i konfiguracją dzięki instrukcjom w zestawie.

Funkcja P2P
W kamerach do monitoringu jest technologią, która umożliwia bezpośrednią komunikację między kamerą a urządzeniem końcowym (takim jak smartfon czy komputer) bez konieczności korzystania z zewnętrznego serwera. Oto główne cechy i zasady działania tej funkcji:
- Bezpośrednie Połączenie: P2P pozwala na bezpośrednie połączenie między kamerą a urządzeniem użytkownika. Oznacza to, że dane wideo mogą być przesyłane bezpośrednio, bez konieczności przechodzenia przez serwer pośredniczący.
- Łatwość Konfiguracji: Jedną z głównych zalet P2P jest łatwość konfiguracji. Użytkownik często musi jedynie zeskanować kod QR lub wprowadzić identyfikator kamery, aby nawiązać połączenie.
- Zdalny Dostęp: Użytkownik może uzyskać dostęp do obrazu z kamery z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem, że zarówno kamera, jak i urządzenie końcowe mają dostęp do internetu.

Streaming na żywo (RTMP)
RTMP, czyli Real-Time Messaging Protocol, jest protokołem używanym do przesyłania audio, wideo i innych danych w czasie rzeczywistym przez Internet. W kontekście kamer monitoringu, RTMP służy głównie do przesyłania strumieniowego obrazu na żywo z kamery do serwera lub platformy, która może być lokalna lub zdalna.
RTMP jest szczególnie przydatny w aplikacjach, które wymagają przesyłania na żywo do Internetu, na przykład do serwisów streamingowych czy mediów społecznościowych. Jego użycie w kamerach monitoringu pozwala na szeroki dostęp do obrazu z kamer, zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i zespołów profesjonalnego monitoringu.

Certyfikowana obudowa IP66Taka obudowa chroni kamerę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, brud czy wilgoć, co jest szczególnie ważne w środowiskach przemysłowych lub w miejscach o dużym zapyleniu. Kamery z obudową IP66 można instalować w różnorodnych lokalizacjach, od przemysłowych po morskie, nie martwiąc się o ich uszkodzenie przez czynniki środowiskowe. |
![]() |
Zdalny dostęp z telefonu i komputera stacjonarnego
|
![]() |
Szeroki zakres dynamiki – Czyli wysoka jakość w trudnych warunkach
Funkcja WDR (Wide Dynamic Range), czyli Szeroki Zakres Dynamiki, w kamerach do monitoringu jest technologią poprawiającą jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych, szczególnie gdy występują jednocześnie bardzo jasne i bardzo ciemne obszary w polu widzenia kamery. Kluczowe aspekty funkcji WDR to:
- Zrównoważenie ekspozycji: WDR pomaga uzyskać wyraźny obraz w sytuacjach, gdzie występuje silne podświetlenie lub niedoświetlenie, na przykład przy filmowaniu z wnętrza budynku z widokiem na jasno oświetlone zewnętrze.
- Zachowanie szczegółów: Dzięki WDR, kamery mogą lepiej uchwycić szczegóły w ciemnych i jasnych częściach obrazu. Pozwala to na wyraźne rozpoznanie twarzy, numerów rejestracyjnych pojazdów i innych istotnych elementów, które mogłyby być niewidoczne w standardowych warunkach.
- Technologia przetwarzania obrazu: WDR osiąga swoje efekty poprzez szybkie przełączanie między różnymi poziomami ekspozycji lub przez łączenie kilku obrazów wykonanych z różnymi ustawieniami ekspozycji, aby stworzyć jeden, zrównoważony obraz.
- Użyteczność w monitoringu bezpieczeństwa: Funkcja ta jest szczególnie ważna w systemach monitoringu bezpieczeństwa, gdzie ważne jest, aby uzyskać wyraźne obrazy w różnorodnych warunkach oświetleniowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Automatyczny tryb dzień/nocPrzystosowana do pracy w każdych warunkach oświetleniowych z widocznością do 40m nawet w całkowitych ciemnościach. Dodatkowo czujnik Dzień/Noc przełącza tryb wizji automatycznie na podstawie ilości światła docierającego do obiektywu. |
![]() |
Specyfikacja techniczna:
| Nazwa Urządzenia | BCS-EA45VR4(H2) |
| Linia produktowa | BCS UNIVERSAL |
| Typ kamery | Kopuła |
| Standard transmisji | HD-CVI / AHD / HD-TVI / ANALOG CVBS |
| Rozdzielczość | 5 Mpx |
| Przetwornik | 1/2.5” CMOS |
| System skanowania | Progressive Scan |
| Piksele | 2704(H)×1950(V) |
| Obiektyw | zmiennoogniskowy |
| Ogniskowa | 3.3~12 mm |
| Apertura | F1.2 |
| Focus | Manual |
| Iris | Auto |
| Zoom optyczny | 3x |
| Kąt widzenia | H: 38°~120° |
| Czułość kamery | 0.05Lux(F1.2,AGC) 0Lux(B/W,IR) |
| Balans bieli (AWB) | Auto/manual |
| WDR | DWDR |
| Kompensacja tła | BLC / HLC / DWDR |
| Migawka | Auto/manual |
| Kontrola wzmocnienia (AGC) | Auto/manual |
| Redukcja szumów | 3D DNR |
| Rozdzielczości | AHD/TVI 5M(2704×1950)@20fps AHD/TVI/CVI 4M(2560×1440)@25/30fps 2M(1920×1080)@25/30fps |
| Dzień/noc | ICR mechaniczny filtr podczerwieni |
| Rodzaj oświetlacza | IR LED |
| Oświetlacz | 40m |
| Obsługa | Obsługa ustawień w menu OSD kamery przez rejestrator typu BCS-XVR |
| Rodzaj zasilania | 12V DC |
| Pobór mocy max | 8W |
| Kolor obudowy | Biały |
| Klasa szczelności IP | IP66 |
| Warunki pracy | – 20°~+60° max 95% RH |
| Wymiary | Ø98×119mm |
| Waga | 0.5 kg |
Informacje dodatkowe
| Waga | 0,1 kg |
|---|---|
| Gwarancja | 36 miesięcy |
| Kolor obudowy | Biały |
| Łączność | Przewód |
| Gniazdo karty pamięci | Nie |
| Audio | Tak |
| Widoczność w nocy | do 40m |
| Technologia | AHD/HD-CVI/HD-TVI |
| Rozdzielczość | 5Mpx |
| Obudowa | Tubowa |







Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.